Wizyt:
Dzisiaj: 1Wszystkich: 11676

SPŁYW KAJAKOWY DRAWĄ

Aktualności - 2012/2013 » SPŁYW KAJAKOWY DRAWĄ

06.06.2013 r.

 

Niezapomnianych wrażeń dostarczył nam spływ kajakowy Drawą, jaki miał miejsce 06 czerwca br. Wzięliśmy w nim udział na zaproszenie od ZZ LZS Szczecin i LUKS „Piątka” Stargard Szczeciński, za co dziękujemy!

Większość z nas pierwszy raz uczestniczyła w tego rodzaju imprezie rekreacyjnej. W związku z tym towarzyszyła nam niepewność i obawa (od weteranów spływów nasłuchaliśmy się o wpadkach do wody, o przewróconych kajakach i o tym, że nikt suchy z kajaka nie wychodzi :) i oczywiście ciekawość. Byliśmy przede wszystkim rządni przygód!

A to była prawdziwa przygoda…

Kajak, kapok, wiosło i towarzysz do kajaka - to komplet. Potem krótka odprawa typu: Kto na początku?, Kto na końcu?, Co robić gdy…?, Jak wsiadać? , Jak wysiadać? itp. Wszystko zgodnie z niepisanym kodeksem kajakarza i zasadami bezpieczeństwa.

W końcu wypłynęliśmy. Przypadł nam w udziale jeden z piękniejszych odcinków Szlaku Papieskiego na Drawie (na południe od Drawska Pomorskiego). Było co podziwiać! Przyroda zapierała dech: kosaćce, nenufary, sitowia, tataraki, wysokie trzciny, łabędzie i inne ptactwo, powalone drzewa, pod którymi (jak na pierwszy raz) zręcznie przepływaliśmy lub przez które przenosiliśmy kajaki. Oczywiście nie obyło się bez kąpieli. Turyści z dwóch kajaków mieli okazję zmierzyć własnym ciałem temperaturę wody (była zimna!!!!!!!!)

Pięciogodzinny spływ zakończyliśmy grillem. Fizycznie wykończeni, ale szczęśliwi wróciliśmy do Szczecina.

 

Na pewno nie był to ostatni spływ !!!!!!!!!!!!! (już po cichu planujemy)

 

P.S. Dziękujemy Pani Andżelice Szczęch – Kaczorkiewicz, że zabrała nas na tę wyprawę!