Wizyt:

TYDZIEŃ ZIEMI 2013

Aktualności - 2012/2013 » TYDZIEŃ ZIEMI 2013

23.04.2013 r.

Po raz kolejny na Wydziale Nauk o Ziemi Uniwersytetu Szczecińskiego zostały zorganizowane obchody związane z Dniem Ziemi, w trakcie których mieszkańcy Szczecina mogą wziąć udział w różnego rodzaju pokazach, warsztatach, wykładach, prelekcjach. Oferta jest skierowana głownie do uczniów województwa zachodniopomorskiego. 23 kwietnia 2013 roku – w ramach „Tygodnia Ziemi 2013” - Młodzież Centrum Edukacji Ogrodniczej miała możliwość uczestniczenia w zajęciach prowadzonych przez pracowników uczelni i studentów.

Nasi uczniowie wysłuchali kilku ciekawych wykładów, np. „Regionalne zróżnicowanie zjawisk i struktur demograficznych w Polsce”, który wygłosił prof. dr hab. J. Jurek, czy też „Czysta energia” – którego prelegentem był dr inż. D. Rakowski. Duża atrakcja okazały się zajęcia terenowe pod hasłem „Pomiary na ćwiczebnej wydmie”, co - jak się okazało - dla naszych uczniów nie było niczym nowym, ponieważ na zajęciach szkolnych z dużą wprawą posługują się niwelatorem i łatą mierniczą. Zajęcia były również prowadzone przez studentów, a kontakt z nimi pozwolił „zaostrzyć apetyt na studiowanie”.

Na koniec nasza młodzież obejrzała okazy (minerały, meteoryty, skamieniałości, kamienie szlachetne, kolorowe kryształy, piaski plaż całego świata i wiele, wiele innych ciekawych kamieni) zgromadzone w Muzeum Geologicznym przy ulicy Mickiewicza 18.