Wizyt:
Dzisiaj: 2Wszystkich: 9999

Aktualności - 2012/2013 » XI Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego dla Gimnazjalistów - etap regionalny

05.01.2013 r.

W sobotę, 05 stycznia 2013 roku, nasza szkoła otworzyła na oścież swoje podwoje uczestnikom XI Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego dla Gimnazjalistów.

Sympatyczne powitanie Pani Lili Pławińskiej, dyrektor Centrum Edukacji Ogrodniczej, która udzieliła gościny organizatorowi imprezy – Polskiemu Stowarzyszeniu Nauczycieli Języka Niemieckiego, złagodziło przedegzaminacyjny stres młodych ludzi. 33 uczniów z 14 gimnazjów województwa zachodniopomorskiego, którzy pozytywnie zaliczyli testy etapu szkolnego, zmagało się z trudnymi zadaniami etapu regionalnego. Tegoroczna edycja konkursu dotyczyła realioznawstwa Szwajcarii.

Miło było popatrzeć jak najzdolniejsza językowo młodzież naszego województwa ze zrozumieniem, powagą i zaangażowaniem realizowała cele tego konkursu, tj.

• motywowanie do uczenia się języka niemieckiego oraz mobilizowanie do samodzielnej, systematycznej pracy;
  • podnoszenie poziomu umiejętności językowych;
  • wdrażanie europejskich poziomów osiągnięć językowych zalecanych przez Radę Europy;
  • zainteresowanie kulturą niemieckiego obszaru językowego oraz pogłębianie wiedzy w tym zakresie;
  • kształtowanie postawy tolerancji i akceptacji wobec innych narodów, ich kultury i języka.

Osoby z najwyższą liczbą punktów zakwalifikują się do etapu ogólnopolskiego, który odbędzie się w Instytucie Goethego w Warszawie w niedzielę 03 marca 2013 roku.

Gościnne progi, opieka naszych nauczycieli – Pani Karoliny Lis-Jordan, Pani Ewy Hryć, Pana Wojtka Majkowskiego, Pani Agnieszki Kubiś, a przede wszystkim pyszne ciasto domowego wypieku Pani Karoliny przyczyniły się zapewne do sprawnej organizacji i ciepłej atmosfery tej imprezy.