Wizyt:

Święto pieczonego ziemniaka

Aktualności - 2012/2013 » Święto pieczonego ziemniaka

10.10.2012 r.         FOTO GALERIA

10 października w naszym internacie – w ramach współpracy międzyszkolnej - gościliśmy mieszkańców internatu Zespołu Szkół Budowlanych oraz Zespołu Szkół Elektryczno-Elektronicznych w Szczecinie. Powodem spotkania było „Święto pieczonego ziemniaka”.

Święto ma bardzo bogatą tradycję, ponieważ było ono zazwyczaj organizowane po zakończeniu wykopków. Wówczas gospodarze organizowali imprezę, w trakcie której spożywano różnorodne potrawy z ziemniaków. My również postanowiliśmy, aby nasza impreza była radosna, chociaż pogoda - jaka panowała od rana - nie napawała optymizmem. Mocno padało, było szaro, buro i nieprzyjemnie. Ale o dziwo, po południu słońce wyjrzało zza chmur, zrobiła się bardzo ładna aura. Odetchnęliśmy z ulgą, bo „plan b” na wypadek złej pogody był skromniejszy.
Na początku spotkania wszystkich uczestników powitała ciepło pani Lila Pławińska, dyrektor Centrum, a potem poszliśmy na wspólny spacer ścieżką edukacyjną po pobliskiej Puszczy Bukowej. Gdy zmęczeni powróciliśmy na teren naszej szkoły, ognisko już płonęło. Piekliśmy kiełbaski, śpiewaliśmy piosenki przy akompaniamencie gitary. Na końcu były oczywiście pyszne PIECZONE ZIEMNIAKI. Tak naprawdę to jeszcze nie był koniec! Na uczestników czekały bowiem jeszcze konkurencje na wesoło. Odbyły się one w sali gimnastycznej. Było to m.in. rzucanie do celu kasztanami i konkurs na najciekawsze jesienne nakrycie głowy. Wszystkie nakrycia były oryginalne i piękne, co można zobaczyć na zdjęciach.
Chyba się udało, bo uczestnicy święta pytali, kiedy znowu się spotkamy?!... To miłe... A zatem do zobaczenia – być może już w zimowej aurze.

FOTO GALERIA