Wizyt:
Dzisiaj: 0Wszystkich: 11161

MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA

Aktualności - 2012/2013 » MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA

  • Sponsorzy
    Sponsorzy

   Nauczyciele Centrum Edukacji Ogrodniczej zorganizowali 6 grudnia 2012 roku konkurs adresowany do uczniów szkół gimnazjalnych
pt. „Mistrz pięknego czytania”. Jego celem było nobilitowanie dbałości o piękno języka ojczystego oraz doskonalenie umiejętności artystycznego czytania. Patronat nad konkursem objęli: Książnica Pomorska, Stowarzyszenie Nauczycieli Polonistów oraz Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich, nadając tym samym większą rangę naszej imprezie, za co jesteśmy bardzo wdzięczni.

    18 uczestników z dziewięciu gimnazjów Szczecina i okolic podążyło śladami słynnego Demostenesa szlachetnie rywalizując o tytuł mistrza; czytali wcześniej przygotowane przez organizatorów teksty, wcale niełatwe, wkładając w to wiele zaangażowania i emocji. Zważywszy na datę wydarzenia, zupełnie nie dziwiło, że w przerwie obrad jury zjawił się Mikołaj z torbą drobnych upominków.

    Jury w składzie: pani Urszula Adamczyk ze Stowarzyszenia Nauczycieli Polonistów, pan Stanisław Heropolitański z Książnicy Pomorskiej oraz pan Wojciech Majkowski z Centrum Edukacji Ogrodniczej - aby wyłonić laureatów - oceniało dykcję, intonację, dynamikę, a także precyzję słowa mówców.

 

   Tytuł MISTRZA PIĘKNEGO CZYTANIA przypadł w udziale dwóm uczennicom Gimnazjum nr 42:

Oldze Konieczny i Weronice Wernickiej;

II miejsce zajęła Anna Pałamar z Gimnazjum nr 7;

III miejsce zdobyli: Maria Tułecka z Gimnazjum nr 32 oraz Maciej Żołnowski z Gimnazjum z Oddziałami Sportowymi w Centrum Kształcenia Sportowego.

   Jury wyróżniło również Aleksandrę Smejlis z Gimnazjum nr 12 i Małgorzatę Maciejewską z Gimnazjum nr 5.

 

   Gratulujemy!

 

    Mamy nadzieję na kolejną edycję imprezy w przyszłym roku, imprezy, która kształtuje kulturę czytelniczą, a przy okazji odkrywa, być może, przyszłych sławnych polskich lektorów filmowych, spikerów radiowych i telewizyjnych oraz aktorów.

 

   Już dziś serdecznie zapraszamy!

        

               FOTO GALERIA