Wizyt:

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI 2012

Aktualności - 2012/2013 » ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI 2012

11.11.2012 r.

Tegoroczną 94. rocznicę Odzyskania Niepodległości przez nasze państwo obchodziliśmy przez dwa dni.

W niedzielę 11 listopada poczet sztandarowy naszej szkoły uczestniczył w uroczystościach zorganizowanych przez Radę Osiedla „Zdroje” i 12 Pułk Ułanów Podolskich.
Po mszy w kościele p.w. Św. Ducha odbył się przemarsz do pomnika usytuowanego na tzw. krzyżówce w Zdrojach, który został wzbogacony inscenizacją przypominającą przyjazd Marszałka Piłsudskiego. Na zakończenie imprezy – po przypomnieniu tych wydarzeń historycznych – pod pomnikiem Ułanów Podolskich zostały złożone kwiaty.

Następnego dnia natomiast w naszej szkole odbyła się akademia, w trakcie której uczniowie – pod kierunkiem Pani Barbary Lisak i Pana Wojciecha Majkowskiego – śpiewali pieśni nawiązujące do historii naszej Niepodległości. Ale w dniu tym odbyło się jeszcze jedno bardzo ważne wydarzenie. Od kilku lat bowiem – z inicjatywy Samorządu Szkolnego – w trakcie uroczystości związanych z obchodami Święta Niepodległości pierwszoklasiści składają uroczyste ślubowanie, przyrzekając
m. in. z szacunkiem odnosić się do nauczycieli, pracowników szkoły i kolegów, dbać o środowisko naturalne, z dumą i honorem nosić miano uczniów Centrum Edukacji Ogrodniczej w Szczecinie.