Wizyt:

I Szczeciński Turniej Partnerów w Edukacji

Aktualności - 2012/2013 » I Szczeciński Turniej Partnerów w Edukacji

11.05.2013 r.

11 maja 2013 roku - w ramach dni otwartych Centrum Edukacji Ogrodniczej w Szczecinie - odbył się I Szczeciński Turniej Partnerów w Edukacji. Współorganizatorem tej imprezy było Polskie Stowarzyszenie Rodziców, które od kilkunastu lat realizuje różnorodne inicjatywy na rzecz współpracy rodziców z placówkami i instytucjami działającymi na polu oświaty.

Turniej miał na celu: promowanie partnerstwa między uczestnikami procesu edukacyjnego - rodzicami, uczniami i nauczycielami; pogłębianie wiedzy prawnej; zacieśnianie więzów partnerskich; wzajemne poznawanie się podczas zabawy; a przede wszystkim - współpracę między szkołami. Konkurs był przeznaczony dla wszystkich typów placówek oświatowych.

Drużyny, składające się z rodzica, ucznia i nauczyciela, w I etapie rozgrywek wypełniały test teoretyczny, a w II części – uczestniczyły w konkurencjach sportowo-sprawnościowych: bieg z piłeczką pingpongową na łyżce, rzut do kosza z trzech odległości, rzuty piłką do celu i toczenie obręczy na odległość. W dogrywce uczestnicy odpowiadali na pytania z wiedzy o ustawie o systemie oświaty i wiedzy o Szczecinie. Reprezentacje walczyły o nagrody Dyrektora Centrum Edukacji Ogrodniczej, Rady Rodziców CEO i Polskiego Stowarzyszenia Rodziców.

I miejsce – zdobywając puchar przechodni Dyrektora CEO - zajęła drużyna Centrum Edukacji Ogrodniczej,

II miejsce - nagrodę Prezesa Polskiego Stowarzyszenia Rodziców – drużyna Pomorskiego Centrum Edukacji – Pałac Młodzieży,

III miejsce – Zespół Szkół Nr 1 – puchar Rady Rodziców w CEO.

Drużyny, biorące udział w Turnieju, otrzymały nagrody dodatkowe: bony rabatowe na zakup produktów w warsztatach szkolnych, maskotki i przybory szkolne. W trakcie rozdania nagród – przedstawiciel PSR – wręczył przewodniczącemu Rady Rodziców CEO certyfikat potwierdzający współpracę ze Stowarzyszeniem. Wszyscy świetnie się bawili i obiecali spotkanie na następnym turnieju.

Uczestnikom serdecznie gratulujemy!

Już dziś zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału

w II Szczecińskim Turnieju Partnerów w Edukacji.