Wizyt:
Dzisiaj: 2Wszystkich: 9999

Dni Otwarte Szkoły połączone z Kiermaszem Wiosennym 2013

Aktualności - 2012/2013 » Dni Otwarte Szkoły połączone z Kiermaszem Wiosennym 2013

11-12.05.2013 r.

Tegoroczny kiermasz ogrodniczy "Ogrodowe Szaleństwo", który odbył się w naszej szkole 11-12 maja, obfitował w wiele atrakcji. W programie przewidziano bowiem nie tylko sprzedaż roślin wyhodowanych przez uczniów w warsztatach szkolnych, ale również podłoży, środków ochrony roślin i różnorodnych preparatów, dzięki którym nasze ogrody – i te małe, i te zlokalizowane na dużych przestrzeniach – są piękne, przyciągają naszą uwagę i są oazą dla wielu owadów, ptaków czy też innych zwierząt. Mieszkańcy odwiedzający szkołę mogli także zapoznać się z ofertą edukacyjną naszego Centrum Edukacji Ogrodniczej i Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego, skorzystać z porad proponowanych przez pracowników Zachodniopomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego Oddział Terenowy w Szczecinie, posmakować produktów pochodzących z Gospodarstwa Ekologicznego w Marwicach, podziwiać przepiękne kosze i inne wyroby z wikliny oraz skosztować jabłek z sadu w Trzcińsku – Zdroju, wystawionych na stoisku Agencji Rynku Rolnego.

Dodatkowo zostały zorganizowane imprezy towarzyszące, wśród których odbył się - po raz pierwszy – Szczeciński Turniej Partnerów w Edukacji (o czym na naszej stronie) przy współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Rodziców, a także - przygotowane m.in. przez Samorząd Szkolny - wewnątrzszkolne konkursy:

• „Prezentacja zawodów”, w którym rywalizowały poszczególne klasy,

• „Ogrodniczy Mistrz Kierownicy”, w którym uczniowie konkurowali indywidualnie,

• „Wiosenne bukiety”, w którym uczniowie - tworząc kompozycje kwiatowe – prezentowali swoje umiejętności florystyczne,

• „Z ekologią za pan brat”, w którym partnerem była Agencja Rynku Rolnego Oddział w Szczecinie.

Osoby zwiedzające szkołę – obok prezentacji poświęconej zawodom, jakie można zdobyć w naszej placówce – mogły podziwiać prace uczniów. Były to m.in. dekoracje kwiatowe i projekty zagospodarowania terenów zieleni. Na uwagę zasługiwała wystawa w - tonacjach błękitu, niebieskiego i granatu – kolorach wody, z bogatą galerią zdjęć, na której uczniowie i ich opiekunowie zaprezentowali efekty, będące wynikiem realizacji międzynarodowego projektu „Water In Territory” w ramach programu Comenius. Partnerami w tym przedsięwzięciu są uczniowie z Francji i z Włoch.

Szczegółowe informacje zostały zawarte w następnych artykułach. Dodatkowo można oglądać zdjęcia poświęcone poszczególnym imprezom. Już dziś zapraszamy wszystkich – nie tylko chętnych - na Jesienny Kiermasz Ogrodniczy pod hasłem „Święto Chryzantemy”, który odbędzie się pod koniec października.