Zielona energia w szkołach

PROJEKTY » Zielona energia w szkołach

   Od tego roku kalendarzowego Centrum Edukacji Ogrodniczej bierze udział w projekcie „PWP Zielona Energia w szkołach” realizowanym na obszarze województwa zachodniopomorskiego. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

   W związku z tym w dniach 28-29 marca 2014 roku w Kołobrzegu odbyła się I część szkolenia z odnawialnych źródeł energii, w którym udział brały dwie nauczycielki z naszej szkoły - Izabella de Weyher i Iwona Galacka – Rajchel. Podczas warsztatów przybliżono wszystkim uczestnikom teoretyczne podstawy dotyczące odnawialnych źródeł energii. Spotkanie było rodzajem przygotowania nauczycieli do prowadzenia zajęć pozalekcyjnych z uczniami. Prowadzący prezentowali sprzęt oraz oprogramowanie, które wkrótce trafi do szkół. Podczas zajęć warsztatowych każdy z uczestników samodzielnie wykonywał doświadczenia z „wyprodukowanej” w trakcie eksperymentu energii z wodoru oraz energii słonecznej. W kolejnym etapie każdy sam montował panel słoneczny.

   Na następnym szkoleniu z odnawialnych źródeł energii przedstawione będą informacje dotyczące termowizji i efektywności energetycznej. Zajęcia odbędą się na przełomie maja i czerwca.

Realizacja projektu