Kontakt
Wizyty
Dziś: 41Wszystkie: 142384

Wyjazd studyjny do Przelewic - 5.10.2013 r.

Strona główna projektu » Wyjazd studyjny do Przelewic - 5.10.2013 r.

Cele ujęte w projekcie „Mam zawód i kwalifikacje - mam pracę” - współfinansowanym z Europejskiego Funduszu Społecznego - to przede wszystkim doskonalenie kwalifikacji zawodowych, zdobywanie nowych umiejętności w zakresie kompetencji zawodowych, a także kształtowanie postaw przedsiębiorczych. Jednym ze sposobów osiągnięcia tych założeń jest udział Beneficjentów w różnorodnych wyjazdach studyjnych, warsztatach i praktykach zawodowych u pracodawców.
I tak 05 października 2013 roku grupa młodzieży wraz z opiekunem uczestniczyła w jednodniowym wyjeździe studyjnym do Przelewic.
   Po raz drugi pani Teresa Lewandowska oprowadzała uczniów po terenie Ogrodu Dendrologicznego. W trakcie zdobywania wiedzy związanej z zagospodarowaniem terenów zieleni, organizacją parku, produkcją i rozmnażaniem roślin, uczestnicy zwiedzili XIX - wieczny pałac odrestaurowany w 2006 roku. Mieszczą się w nim sale konferencyjne, szkoleniowe, laboratoria i pokoje gościnne. Potem odbyła się długa wyprawa trasami tematycznymi z uwzględnieniem walorów dekoracyjnych i bogactwa rosnących tam roślin, a zwłaszcza podziwianie 30 ha ogrodu. Po drodze młodzież uczyła się nowych rodzajów, gatunków i rozpoznawała drzewa i krzewy ozdobne oraz byliny.
   W części produkcyjnej ogrodu – szkółki drzew i krzewów ozdobnych - młodzież poznała asortyment oferowanych roślin oraz sposoby ich rozmnażania. Po wykonaniu prac w szkółce udała się do oranżerii, gdzie pośród szumu wody i śpiewu ptaków, podziwiała klimatu śródziemnomorskiego. Zgromadzono tam wiele ciekawostek botanicznych, takich jak: winorośl, oliwki, oleandry, eukomisy. Zobaczyć można było również elementy ogrodu warzywno – ziołowego. Uczniowie wrócili do Szczecina bogatsi o nową wiedzę, która zapewne będzie owocowała w dalszej nauce i pracy zawodowej.

 

Dodany : 09.10.2013