Kontakt
Wizyty
Dziś: 65Wszystkie: 140374

Wyjazd studyjny do firmy Lasland

Strona główna projektu » Wyjazd studyjny do firmy Lasland

W ramach projektu „Mam zawód i kwalifikacje - mam pracę” - realizowanego w Centrum Edukacji Ogrodniczej, a współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego - 12 lipca tego roku młodzież uczestniczyła w wyjeździe studyjnym do firmy Lasland sp. z o. o. w Grądach. Przedsiębiorstwo to specjalizuje się w produkcji wysoko specjalistycznych podłoży w oparciu o ponad 80-letnie doświadczenie swojej firmy-matki z Dolnej Saksonii.

  Atutem przedsiebiorstwa Lasland są zasoby torfu wysokiego o różnym stopniu rozkładu, który wydobywany z dużą pieczołowitością różnorodnymi metodami, pozwala uzyskiwać surowiec o różnej strukturze i właściwościach fizycznych. To z kolei umożliwia tworzenie strukturalnie optymalnych podłoży dla wybranych grup roślin. Wzbogacenie w makro- i mikroelementy w postaci wysokiej jakości nawozów oraz dodatek wyselekcjonowanych komponentów, pozwala na tworzenie podłoży o warunkach chemicznych odpowiednich do wymagań danej rośliny. Czynności te są na bieżąco kontrolowane w laboratorium firmy. Młodzież w trakcie wyjazdu mogła przyjrzeć się procesowi produkcji podłoży od momentu pozyskiwania torfu na torfowisku poprzez transport do hal, gdzie następowało przetwarzanie i wzbogacanie torfu, a tym samym otrzymywanie podłoża optymalnego dla roślin ogrodniczych. Uczniowie zostali także zapoznani ze sposobami rekultywacji terenu po wydobyciu torfu. W miejscach, gdzie wydobyto torf, sadzi się borówkę amerykańską, by nie nastąpiła dalsza degradacja terenu.

  Uczestnicy wyjazdu chętnie wypowiadali się na temat firmy Lasland - padały same pochwały i pozytywne oceny. Wizyta w tym przedsiębiorstwie była kolejną okazja do zdobycia nowych wiadomości na temat zakładów branży ogrodniczej funkcjonujących w okolicach Szczecina. Uczniowie poznawali nie tylko nowe technologie, ale przede wszystkim uzyskali informacje na temat możliwości zatrudnienia, zasad rekrutacji do wspomnianej firmy oraz systemu jej funkcjonowania.

 

Dodany : 12.07.2013