Kontakt
Wizyty
Dziś: 43Wszystkie: 140352

PRAKTYKA ZAWODOWA

Strona główna projektu » PRAKTYKA ZAWODOWA

W ramach projektu

„Mam zawód i kwalifikacje - mam pracę” - realizowanego w Centrum Edukacji Ogrodniczej, a współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego - młodzież uczestniczy w praktykach zawodowych u pracodawców województwa zachodniopomorskiego. Dzięki tym praktykom uczniowie mają możliwość lepszego poznania warunków przyszłego środowiska i specyfiki pracy w wybranych firmach.

Pierwsza grupa zakończyła właśnie zajęcia w Centrum Ogrodniczym „Rajski Ogród”. Podczas praktyk uczniowie zapoznali się z oferowanym asortymentem roślin, artykułów ogrodniczych i dekoracyjnych znajdujących się na terenie sklepu i w części nazywanej szkółką roślin. Na zajęciach młodzi adepci sztuki ogrodniczej rozpoznawali drzewa, krzewy liściaste, iglaste, byliny oraz rośliny rabatowe i balkonowe znajdujące się na terenie ogrodu. Pracowali przy przesadzaniu roślin do nawet 500-litrowych pojemników. Dzięki temu zadaniu poznali podłoża tradycyjne - mineralne i organiczne. Dodatkowo nawozili, podlewali, usuwali przekwitnięte kwiatostany oraz rozstawiali rośliny. Ważnym punktem praktyk było cięcie formujące i sanitarne krzewów liściastych i iglastych. Nieobce im było również doradzanie klientom ogrodu.

Dzięki praktyce uczniowie zyskali cenne informacje, które z pewnością staną się użyteczne w dalszej nauce i przyszłej pracy zawodowej.

 

 

 

 

 

 

Dodany : 19.07.2013