Wizyt:
Dzisiaj: 0Wszystkich: 10182

XI edycja konkursu wiedzy pt.: „Ziemia we Wszechświecie”

Aktualności - 2012/2013 » XI edycja konkursu wiedzy pt.: „Ziemia we Wszechświecie”

05.06.2013 r.

Już po raz jedenasty uczniowie szkół gimnazjalnych naszego województwa spotkali się podczas finału konkursu „Ziemia we Wszechświecie”, który został zorganizowany w naszej szkole we współpracy z Centrum Kształcenia Sportowego w Szczecinie. Głównym celem tych zmagań jest popularyzowanie wiedzy astronomicznej ze szczególnym uwzględnieniem naszej planety (ujęcie interdyscyplinarne). Nie bez powodu konkurs odbył się 05 czerwca, który jest Światowym Dniem Ochrony Środowiska. Nie obyło się więc bez zadań dotyczących również tego zagadnienia. Uczestników konkursu powitała Lila Pławińska, dyrektor Centrum Edukacji Ogrodniczej, nagrody zaś wręczył Maciej Parobczy, dyrektor Centrum Kształcenia Sportowego.

W konkursie wzięli udział gimnazjaliści z 5 powiatów naszego województwa. Uczniowie walczyli o miejsca indywidualne i zespołowe.

W klasyfikacji indywidualnej przyznano następujące miejsca:

I miejsce - Jakub Stasiak, Gimnazjum im. J. Korczka w Chojnie,

II miejsce - Mariusz Sobczak, Gimnazjum im. J. Korczka w Chojnie,

III miejsce - Jakub Rzechółka, Gimnazjum Nr 2 w Gryfinie.

Puchar dla NAJLEPSZEGO GIMNAZJUM w Konkursie „Ziemia we Wszechświecie” otrzymało GIMNAZJUM IM. J. KORCZKA W CHOJNIE

II miejsce zespołowo przypadło drużynie z Gimnazjum z Myśliborza, a III - reprezentacji Gimnazjum Nr 2 z Gryfina.

Wszystkim laureatom gratulujemy , opiekunom dziękujemy. i zapraszamy za rok :)