21 LUTEGO – MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKÓW OJCZYSTYCH

W minioną środę świętowaliśmy w ZSCKR Dzień Języka Polskiego. Uczniowie wzięli udział w dyktandzie, mogli również pobawić się w łowców błędów. We wszystkich budynkach szkoły poukrywane zostały błędy, a niektóre – jawnie raziły w oczy w miejscach ogólnodostępnych. To najpopularniejsze, popełniane na co dzień błędy, jak chociażby „poszłem”, „wogule” czy „włanczam”, ale też „cofać się do tyłu” czy „godzina czasu”. Kartki szybko były zrywane, a nieprawidłowości w zapisie – poprawiane. Kto wskazał, jaki to błąd, poprawił go i zgłosił swojemu nauczycielowi j. polskiego, mógł liczyć na dodatkową ocenę bardzo dobrą za zadanie dodatkowe. Od wczoraj mamy w szkole 30 fachowych łowców błędów!

Frekwencja podczas dyktanda przerosła najśmielsze oczekiwania – zabrakło miejsc dla chętnych, zatem konkurs odbył się w dwu grupach. Przez meandry „powłóczystych”, „na pohybel” i „znienacka” przedzierało się 31 uczniów, walcząc o tytuł Szkolnego Mistrza Ortografii. Okazało się, że mamy Mistrzynię – swój tytuł obroniła Jagoda Skierkowska, tym samym udowadniając swoją doskonałą znajomość pisowni, ortografii, interpunkcji  języka polskiego. Gratulujemy!

Ostatecznie podium prezentuje się następująco:

Arcymistrzyni Ortografii:

Jagoda Skierkowska (3LT)

Wicemistrz:

Hubert Stankiewicz (4 LT)

Laureaci 3 miejsca:

Kamil Adamski (3 HT)