Dzień Otwarty Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie

W dniu 13 grudnia uczniowie klasy I CT wzięli udział w Dniach Otwartych Komendy Miejskiej Policji przy ul. Kaszubskiej 35  w Szczecinie. Młodzież miała możliwość zapoznania się ze specyfiką służby funkcjonariuszy Policji. Na tą okoliczność zostało przygotowanych mnóstwo atrakcji. Uczniowie mogli obejrzeć z bliska policyjne radiowozy, łódź oraz mieli możliwość podziwiać umiejętności psa służbowego. Ponadto dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz broni służbowej, prezentowany przez funkcjonariuszy Wydziału Prewencji oraz sprzęt wykorzystywany przez technika kryminalistyki. Odwiedzający mury komendy mieli możliwość podpatrzenia pracy funkcjonariuszy na Stanowisku Dowodzenia, gdzie monitorowany jest teren miasta.

Bardzo ważnym punktem atrakcji była możliwość wzięcia udziału w zajęciach z podstaw udzielania pomocy przedmedycznej. Uczniowie odwiedzające KMP w Szczecinie mieli również możliwość porozmawiania z funkcjonariuszami z Wydziału Kadr i Szkolenia  na temat procedur związanych z doborem do służby w Policji.