WIGILIA W INTERNACIE’2014

IMG_0983Tegoroczna wigilia – organizowana tradycyjnie od wielu lat przez wychowanków i wychowawców internatu Centrum Edukacji Ogrodniczej oraz Radę Osiedla „Zdroje” – odbyła się 17 grudnia 2014 roku. Gościliśmy 22 dzieci w wieku od 0 do 10 lat – podopiecznych „Caritas Polska” – wraz z rodzicami i opiekunami.

Impreza miała charakter tradycyjnej Wieczerzy Wigilijnej. Pani Lila Pławińska, dyrektor szkoły, rozpoczęła spotkanie i powitała zaproszonych gości, a następnie podzieliliśmy się opłatkiem. Młodzież szkolna przygotowała część artystyczną. Uroczystość została uświetniona koncertem kolęd i pastorałek. Na pięknie nakrytym stole, przyozdobionym stroikami wykonanymi własnoręcznie przez mieszkańców internatu, czekały tradycyjne potrawy: barszcz z uszkami, kluski z makiem, śledzie, sałatki i przepyszne ciasto. Punktem kulminacyjnym było przybycie długo wyczekiwanego Mikołaja w asyście Śnieżynek. Dzieci chętnie śpiewały piosenki, by otrzymać upragniony prezent. Widok uśmiechniętego dziecka był nie do zapomnienia, a ich radość – bezcenna. Wszyscy, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia imprezy, otrzymali oficjalne podziękowania.

Za wsparcie w organizacji, a w szczególności za paczki,

bardzo dziękujemy Dyrekcji i pracownikom „Selgros” Cash and Carry Szczecin 🙂