SEMINARIUM OGRODNICZE’2024

W dniu 31 stycznia 2024 roku – w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Szczecinie – odbyło się spotkanie producentów warzyw i owoców z naszego środowiska lokalnego z przedstawicielami firm zaopatrujących nasz region w środki do produkcji ogrodniczej. W spotkaniu wzięli również udział nasi wieloletni partnerzy: przedstawiciele Zachodniopomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego PZDR w Szczecinie, pracownicy COBORU Stacja Doświadczalna Oceny Odmian w Szczecinie-Dąbiu. Na spotkaniu nie zabrakło również przedstawicieli nauczycieli i uczniów naszej szkoły.

Koniec stycznia to dobry moment aby przed rozpoczęciem produkcji zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami i informacjami w zakresie doboru odpowiednich odmian, zastosowania nowych kierunków nawożenia i ochrony roślin czy wprowadzenia do naszych upraw naturalnych preparatów wspomagających i wspierających glebę i rośliny. W tegorocznym spotkaniu prelekcji udzielali:

• Pani Monika Szopa – przedstawiciel Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa Koszalin Oddział w Szczecinie – na temat najnowszych informacji o zadaniach kontrolnych i wspierających realizowanych przez Państwowe Inspektoraty Ochrony Roślin i Nasiennictwa.
  • Pan Wiesław Jakubowski – przedstawiciel firmy HAZERA POLAND Sp. z o.o. – na temat bogatej oferty odmian warzyw na sezon 2024 – firmy HAZERA POLAND;
  • Pan Dariusz Kacprzak – przedstawiciel firmy PNOS Ożarów Mazowiecki –
    w zakresie sprawdzonych i nowych odmian warzyw do produkcji na świeży rynek i do przechowywania z oferty PNOS i partnerzy – na sezon 2024;
  • Pani Agata Niewolna – przedstawiciel firmy AGRO-SORB Sp. z o.o. – na temat biostymulacji roślin w procesach produkcji warzyw i owoców.

Takie spotkania promujące najnowsze rozwiązania i technologie w zakresie upraw ogrodniczych i rolniczych nasza szkoła realizuje cyklicznie już od 2011 roku. Jest to dobry i sprawdzony sposób promowania naszej szkoły w środowisku lokalnym i wspierania plantatorów naszego środowiska w ich działaniach.

Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej www.ceogr.edu.pl.

Życzymy obfitych plonów:)